امروز یکشنبه 4 تیر 1396  

موضوعات سایت

تابلوی اعلانات


توجه :
استفاده از مطالب سایت معمارجون- در سایت و وبلاگهای دیگر- با ذکر منبع بلامانع می باشد لیکن استفاده از مطالب اختصاصی اینچنین نبوده و احتیاج به اجازه کتبی از مدیریت سایت دارد و در صورت مشاهده هرگونه استفاده از مطالب و رعایت نکردن نکات مطرح شده، برابر مقررات قانونی اقدام می گردد.


لطفا جهت حمایت از سایت خودتان به فیسبوک ما در آدرس زیر رفته و لایک نمایید.
https://www.facebook.com/MemarjoonPage


کانل تلگرام سایت معمارجون به آدرس زیر افتتاح شد، به ما بپیوندید.
https://www.telegram.me/memarjoon

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
کاربران محترم توجه داشته باشند که پسورد اکثر فایلها www.memarjoon.com است و باید این پسورد را تماما با حروف کوچک و بصورت دستی وارد نمایید. لطفا از ارسال گزارش خرابی بی مورد اکیدا خوداری کنید.
---
تبلیغات

برای اطلاع از آخرین تعرفه ها و سفارش تبلیغ با شماره یا ایمیل زیر تماس بگیرید

09173139377
memarjoon@gmail.com
----------------------------------------------------------------------------------

● تاریخچه و اهمیت تبلیغات اینترنتی :

با شروع فعالیتهای تجاری در اینترنت، تبلیغات اینترنتی نیز پابه عرصه ظهور گذاشت. به نظر می رسد اولین شیوه برای تبلیغ استفاده از پست الکترونیک بوده باشد. اما با اضافه شدن فناوری وب به اینترنت، تبلیغات اینترنتی به شکل امروزی آن آغاز گردید. در سال ۱۹۹۴ اولین بنر تبلیغاتی - که امروزه معمول ترین و مشهورترین مدل تبلیغ در اینترنت است - در پایگاه اینترنتی هات وایر ( HOTWIRE ) به کار گرفته شد. از این سال به بعد بود که تبلیغات اینترنتی به عنوان تکنیکی موثر و کارا برای تبلیغات موردتوجه بازاریابان قرار گرفت. به مرور زمان انواع جدیدی از مدلهای تبلیغات در اینترنت شکل گرفتند و میزان هزینه های تبلیغاتی به طور مداوم افزایش پیدا کرد.
به طوری که از میزان ۵۵ میلیون دلار در سال ۱۹۹۵ به ۲۷۰ میلیون دلار در سال ۱۹۹۶، ۹۴۰ میلیون دلار در سال ۱۹۹۷، ۲ میلیارد دلار در سال ۱۹۹۸ و ۳/۵ میلیارد دلار در سال ۱۹۹۹ رسید. همچنین طبق برآوردهای موسسه ژوپیتر کامیونیکیشن که یکی از معروفترین و معتبرترین موسسات در زمینه ارائه آمار و اطلاعات اینترنتی است میزان هزینه های تبلیغات اینترنتی در سالهای ۲۰۰۰، ۲۰۰۱، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ به ترتیب برابر با ۵/۳، ۷/۳، ۹/۵ و ۱۱/۹ میلیارد دلار است.

● یک نگاه دیگر از منظر آمار :

با وجود نرخ رشد نسبتاً بالای هزینه های تبلیغات اینتــرنتی طی این چند سال اما این هزینه ها در مقابل کل هزینه های تبلیغاتی صورت گرفته درجهان ناچیز است. مثلاً در سال ۲۰۰۰ تنها ۴ درصد از کل هزینه های تبلیغاتی در ایالات متحده مربوط به تبلیغات اینترنتی بوده است. شرکت جنرال موتورز که بیشترین هزینه تبلیغات را در این سال داشته است، کمتر از یک درصد آن را به تبلیغات در اینترنت اختصاص داده است. این حقیقت درمورد شرکتهای بزرگی مثل دایملر - کرایسلر، پراکتر اند گمبل و فورد نیز به همین صورت بوده است. درنتیجه به نظر می رسد که بیشترین میزان تبلیغات اینترنتی به وسیله خود شرکتهای اینترنتی (شرکتهایی مثل یاهو و آمازون که فعالیتهـــای اصلی خود را در اینترنت انجام می دهند) صورت می گیرد. طبق آمارها ۵۵ تا ۷۰ درصد هزینه های تبلیغات اینترنتی به چنین شرکتهایی تعلق دارد.

● مدلهای تبلیغات اینترنتی :

طی یک دهه ای که از پیدایش پدیده تبلیغات اینترنتی می گذرد، روشها و مدلهای مختلفی برای انجام تبلیغات در اینترنت ابداع شده و مورداستفاده قرارگرفته است. در ادامه به یکی از مهمترین این مدلها اشاره می شود:

بنر (BANNER)

بنر ( BANNER ) عبارت از یک تصویر گرافیکی کوچک و معمولاً مستطیلی که به یک پایگاه اینترنتی دیگر متصل می شود و ابعاد مختلفی دارد اما به طور متوسط دارای طول ۴۶۰ پیکسل و عرض ۶۰ پیکسل است. بنرها اولین شکل از تبلیغات بودند که به طور گسترده در اینترنت مورداستفاده قرار گرفتند و امروزه از معروفترین و پرکاربردترین انواع تبلیغات اینترنتی به شمار می روند. بنرها معمولاً در فرمت GIF، ساخته شده و در قسمت بالای صفحات اینترنتی قرار می گیرند. کاربر با کلیک کردن بر روی آنها به صفحه ای منتقل می شود که توضیحـــات بیشتری درمورد آن تبلیغ به او می دهد و یا مستقیماً به پایگاه اینترنتی شرکتی که تبلیغ مذکور را طراحی کرده منتقل می گردد. در حقیقت این مدل از تبلیغات اینتـــرنتی را می توان تا حدی به تبلیغات سنتی چاپ شده در روزنامه ها و مجلات تشبیه کرد. بنرها دارای انواع مختلف و متفاوتی هستند و می توان آنها را به صورت زیر دسته بندی کرد:

الف) بنرهای ثابت :
این بنرها معمولاً در فرمت GIF تهیه شده و دربردارنده تصاویر و متونی هستند که ثابت بوده و حرکت نمی کنند. قبلاً از این نوع بنرها به دلیل آنکه گمان برده می شد موردتوجه بازدیدکنندگان قرار نمی گیرند کمتر استفاده می گردید. لیکن امروزه تحقیقات نشان داده است که بعضی کاربران این نوع از بنرها را ترجیح می دهند و به همین دلیل اخیراً استفاده از آنها افزایش یافته است.

ب) بنرهای متحرک (انیمیشنی) :
این نوع بنرها از ترکیب چندین بنر ثابت و بــــــا استفاده از نرم افزارهایی مخصوصی نظیر GIF BUILDER طراحی گردیده و همانند کارتونهای انیمیشنی دارای خاصیت تغییرپذیری هستند. اندازه و حجم این بنرها نیز معمولاً از بنرهای ثابت بیشتر است. از مزیتهای این نوع بنرها آن است که می توان با استفاده از آنها پیامهای تبلیغاتی پیچیده تری طراحی کرد و نیز اینکه این بنرها برای کاربران جالب تر بوده و توجه آنان را بیشتر به خود جلب می کند. اما ازطرفی این بنرها به علت حجم زیاد و اندازه های بزرگ سرعت بارگذاری صفحات اینترنتی را کاهش می دهند.

ج) بنرهای تعاملی ، دارای غنای رسانه ای :
در این نوع با استفاده از انواع نرم افزارهــا و فناوری های رسانه ای ویژگیها و کارکردهایی را به بنرها اضافه می کنند به گونه ای که توانایی تعامل پذیری خاصی پیدا می کنند. برای مثال بنرهایی وجود دارند که نخست چند گزینه را برای کاربر نمایش داده (مثلاً سوال درمورد مذکر یا مونث بودن کاربر) و درصورت انتخاب هریک از آن گزینه ها توسط کاربر در ادامه تبلیغات خاصی به او نشان داده می شود. درحقیقت بنرهای تعاملی نوع پیشرفته تری از بنرهای انیمیشنی بوده و دارای امکانات بیشتری هستند. البته مشکلاتی که درمورد بنرهای متحرک گفته شد درمورد این بنرها نیز به نحو شدیدتری مطرح است. با وجود این، مشکلات و نیز با وجود هزینه بالاتر برای طراحی آنها اما از آنجا که طبق تحقیقات، اثربخشی این نوع از دو نوع دیگر بیشتر است لذا شرکتها ترجیح می دهند بیشتر از آن استفاده کنند. FLASH و SHOCKWAVE از رایج ترین نرم افزارها برای طراحی بنرهای تعاملی هستند.

----------------------------------------------------------------------------------

تعرفه و مکانهای تبلیغاتی در سایت معمارجون

بخش اول :
این بخش از تبلیغات در بهترین مکان سایت قرار گرفته است بگونه ای که ناظر و کاربر آن را در نگاه اول مشاهده می کند و در محدوده دیدش قرار دارد. این تبلیغات در تمام صفحات واقع می شود و در بهترین موقعیت قرار دارد. از طرف گروه معمارجون این بخش، بعنوان بهترین مکان برای معرفی شرکت، محصول و خدمات معرفی می شود.

« تعرفه های بخش اول »


 کد
 محل نمایش
 مدت نمایش
 اندازه  قیمت به تومان
A تمام صفحات
 یک هفته
640 * 90
 40.000
A تمام صفحات
یک ماه
640 * 90  150.000
A
تمام صفحات
یک سال
640 * 90   1.500.000
B
تمام صفحات
یک هفته
468 * 60
 30.000
B
تمام صفحات
یک ماه
468 * 60
 120.000
C
تمام صفحات
یک هفته
940 * 200
 --------
C
تمام صفحات
یک ماه
940 * 200  --------
توجه : تمام بنرهای فوق فقط در فرمتهای swf، gif و jpg مورد قبول می باشند. (حجم بالاتر از 60 کیلوبایت مورد قبول نمی باشد. تنها در مورد کد C می توان تا 90 کیلوبایت را نیز پذیرفت.)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بخش دوم :
در این بخش که برخی از تبلیغات آن در ابتدای باز شدن سایت مشاهده می گردد نیز در تمام صفحات سایت قابل رویت است. این بخش نیز مکان مناسبی جهت معرفی شرکت، محصول و خدمات شما می باشد.

« تعرفه های بخش دوم »


 کد
 محل نمایش
 مدت نمایش
 اندازه  قیمت به تومان
D تمام صفحات
یک ماه
120 * 120
 70.000
E تمام صفحات
یک ماه
468 * 60  --------
F1
تمام صفحات
یک ماه
240 * 120   100.000
F2
تمام صفحات
یک ماه
240 * 120
 90.000
توجه : تمام بنرهای فوق فقط در فرمتهای swf، gif و jpg و با حجم کمتر از 40 کیلوبایت مورد قبول می باشند.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بخش سوم (تبلیغات پایین سایت و لینکدونی) :
این بخش شامل تبلیغات پایین سایت، دوطرف سایت، تابلوی تبلیغات و تبلیغی که در لینکدونی قرار دارد، است. لینکدونی که یکی از پربازدیدترین بخش های سایت معمارجون می باشد، آمار بازدیدی حدود چند برابر سایت دارد که در آن واحد در سایتهای متعددی قابل رویت می باشد. تبلیغ در این قسمت با مخاطبان وسیعی در تعامل می باشد. برای این قسمت بنرهایی با فرمت های SWF, JPG و GIF و با حجم کمتر از 40 کیلوبایت مورد قبول می باشد.

« تعرفه های بخش سوم »


 کد
 محل نمایش
 مدت نمایش
 اندازه  قیمت به تومان
G تمام صفحات
یک ماه
468 * 60
 40.000
H تمام صفحات
یک ماه
240 * 120   30.000
I
تمام صفحات و بالای لینکدونی
یک ماه
370 * 68
 --------
توجه : تمام بنرهای فوق فقط در فرمتهای gif و jpg و با حجم کمتر از 40 کیلوبایت مورد قبول می باشند. تنها در بالای لینکدونی فرمت swf نیز مورد تایید است.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جهت تعرفه تبلیغات متنی سمت چپ سایت تماس بگیرید.


تــبــلــیــغــات


ابربرچسب ها
آخرین مطالب
معمارجون را در گوگل محبوب کنید.